Kvapalinové rukávové a sviečkové filtre

Rukávové kvapalinové filtre

Rukávový filtračný systém je jednou z najpopulárnejších filtračných metód pre kvapalné procesy. Poskytuje všestranný, nákladovo efektívny a konzistentný filtračný systém vhodný pre širokú škálu aplikácií od malých dávkových operácií až po hromadné spracovanie. Kryty rukávových filtrov sú dostupné v širokej škále materiálov a veľkostí a dokážu spracovať akékoľvek typy tekutín a prietoky v rozsahu od 1 m3/h do viac ako 300 m3/h. Náhradné rukávové filtre sa vyberajú z najširšej možnej škály médií. Požadované filtračné médium je určené veľkosťou odstraňovaných častíc (0,5 – 1500 mikrónov), typom odstraňovaných častíc (deformovateľné alebo nedeformovateľné), požadovanou retenčnou účinnosťou (60 % až >99 %) a chemická a teplotná kompatibilita médií.

Štandardné rukávové filtre

Ponúkame vysoko kvalitné kvapalinové rukávové filtre, ktoré sa hodia na filtračné nádoby štandardnej veľkosti, ako aj na zákazku navrhnuté produkty. Základné materiály boli vybrané pre ich čistotu, stálu vysokú kvalitu a opakovateľný výkon. Rukávové filtre sú dostupné v tradičnej prešívanej forme alebo s plne zváranou konštrukciou a sú vybavené širokým výberom krúžkov.

  • 7” alebo 4” pozinkované oceľové krúžky (alebo nehrdzavejúca oceľ), ktoré sa hodia univerzálne do všetkých krytov filtrov. K dispozícii sú tiež polypropylénové krúžky a pásky z nehrdzavejúcej ocele.
  • Na mieru navrhnuté tvarované zvárané krúžky Welseal (polypropylén alebo polyester), ktoré poskytujú lepšie utesnenie, eliminujú otvory po ihle a zdvíhacie rukoväte pre rýchlejšiu a jednoduchšiu inštaláciu a výmenu rukávu. Krúžok Welseal je plne horľavý.
  • Na mieru navrhnutý pozitívny tesniaci lisovaný krúžok Santaseal pre aplikácie, kde sa vyžadujú vlastnosti vysokej teploty alebo chemickej odolnosti.

Viacvrstvové plstené rukávové filtre

Viacvrstvové plstené rukávové filtre poskytujú odstupňovanú hustotu, viacstupňovú hĺbkovú filtráciu v jedinom filtračnom rukáve. Vysoká kapacita zachytávania nečistôt a vynikajúca životnosť rukávového filtra sa dosahuje výberom optimálneho mikrónového hodnotenia predfiltračnej a finálnej filtračnej vrstvy v súlade s potrebami filtračného procesu.

Viacvrstvové rukávové filtre môžu byť vyrobené s 2 alebo 3 vrstvami polypropylénovej alebo polyesterovej ihlovej plsti a na ďalšie zvýšenie výkonu je možné pridať vrstvu plsti s predĺženou životnosťou. Je možné dodať aj voliteľný vonkajší kryt zo sieťoviny.

Sieťové rukávové filtre

Sieťové rukávové filtre poskytujú povrchovú filtráciu – mechanizmus „preosievania“, ktorý spôsobuje, že častice väčšie ako veľkosť pórov média sa zachytávajú na povrchu média. Sú vynikajúce na odstraňovanie nedeformovateľných pevných častíc a nedochádza pri nich k migrácii vlákien.

Rukávové filtre vyrobené na mieru

Pre jedinečné aplikácie vyžadujúce kvapalinové rukávové filtre, ktoré nespadajú do rozsahu nášho štandardného sortimentu, nám naša výrobná flexibilita a odborné znalosti umožňujú navrhovať a vyrábať produkty na mieru, ktoré dokonale spĺňajú potreby našich klientov.

Vysokoúčinné rukávové filtre

Rukávy s vysokou účinnosťou sú dostupné s hrúbkou 1-25 mikrónov a dosahujú účinnosť >95%.

Rukávový filter sa skladá až zo 4 vrstiev taveniny vyfukovaného polypropylénového média, vrátane vonkajšieho krytu, ktorý zabraňuje migrácii vlákien do filtrátu, ako aj poskytuje dodatočnú podporu filtračnému médiu. Vysoká hustota vlákien s malým priemerom v porovnaní s hustotou štandardnej ihlovej plsti zvyšuje zadržiavanie častíc, čo vedie k vynikajúcej a vysoko účinnej filtrácii.

Sviečkové kvapalinové filtre

Vinuté sviečkové filtre

Vinuté sviečkové filtre sú veľmi ekonomické. Vyrábajú sa z kontinuálnej vláknitej priadze špirálovito navinutej okolo centrálneho nosného jadra.

Počítačom riadený vzor navíjania zaisťuje presné, spoľahlivé a opakovateľné odstraňovanie častíc. Filtre sa vyznačujú konštrukciou s odstupňovanou hustotou, ktorá umožňuje postupne zachytávať menšie častice cez hĺbku filtračného média. Výsledkom je filter s vysokou kapacitou zachytávania nečistôt, ktorý má nízky pokles tlaku.

Vinuté sviečkové filtre sa najčastejšie vyrábajú z polypropylénovej priadze navinutej na polypropylénovom jadre, ale pre aplikácie, kde chemická kompatibilita alebo prevádzková teplota obmedzuje použitie polypropylénu, môžu byť použité iné vlákna, ako je bavlna, sklo, polyester, nylon alebo polyfenylénsulfid (Ryton), môžu byť navinuté na jadre z nehrdzavejúcej ocele. Ponúkame tiež možnosť sklom vystuženého polypropylénového jadra, ktoré poskytuje vynikajúcu pevnosť a umožňuje vyššie prevádzkové teploty (až do 100 °C).

Proxis spekané sviečkové filtre

Spekané sviečkové filtre série Proxis T vyfukované z taveniny majú nominálnu hodnotu s účinnosťou odstraňovania častíc 90 % pri určenom mikrónovom hodnotení.

Spekané sviečkové filtre série Proxis A vyfukované z taveniny sú absolútne hodnotené s účinnosťou odstraňovania častíc 99,9 % pri určenom mikrónovom hodnotení.

Spekané sviečkové filtre Proxis majú 100% polypropylénovú konštrukciu a majú vnútorné jadro na zvýšenie mechanickej pevnosti. Majú štruktúru odstupňovanej hustoty a ani pri vysokom rozdiele tlakov nedochádza k sťahovaniu nečistôt.

Skladané sviečkové filtre

Skladané sviečkové filtre sú povrchové filtre na odstránenie tvrdých, nedeformovateľných častíc z prúdu kvapaliny. Vyznačujú sa veľkou filtračnou plochou, vysokou kapacitou zachytávania nečistôt a tým aj dlhou životnosťou filtrácie. Ostré hraničné charakteristiky vytvorené filtračným médiom zaisťujú spoľahlivé a vysoko účinné odstraňovanie častíc s určenou mikrónovou hodnotou. Skladané filtračné vložky sa preto široko používajú ako filtre na klasifikáciu veľkosti častíc, ako aj ako konečné filtre alebo ako ochrana drahých membránových filtračných vložiek.

Vysokoprietokové skladané filtre

Skladané filtre s vysokým prietokom kombinujú to najlepšie zo skladaných zásobníkov a zásobníkov s veľkým priemerom. Jedinečná viacvrstvová konštrukcia poskytuje absolútne menovité zadržiavanie častíc v širokom rozsahu prietokov s účinnosťou 99,98 % pri určenom mikrónovom hodnotení.

Veľký priemer poskytuje oveľa vyššie prietoky v porovnaní s tradičnými filtrami s priemerom 2,5”, čo umožňuje použitie menšieho počtu prvkov a znižuje kapitálové výdavky.

Na rozdiel od štandardných filtračných vložiek majú skladané filtre s vysokým prietokom najčastejšie smer prúdenia kvapaliny dovnútra von, čo umožňuje zhromažďovanie častíc vo vnútri vložky. Náplne majú vstrekovaný horný koncový uzáver s integrálnou lisovanou rukoväťou na uľahčenie vyberania náplne.

PES membránové filtračné vložky

Polyétersulfónové membránové filtračné vložky sú navrhnuté tak, aby poskytovali spoľahlivú sterilizačnú filtráciu pre širokú škálu aplikácií vrátane filtrácie vody, odstraňovania kaziacich sa mikroorganizmov v nápojoch a filtrácie farmaceutických produktov.

Prísne normy kontroly kvality zaisťujú efektívny, konzistentný výkon filtrácie a kontrolovanú veľkosť pórov. PES membrány sú vo svojej podstate hydrofilné, a preto môžu pracovať pri vysokých prietokoch s nízkym rozdielom tlaku. Polypropylénové nosné vrstvy poskytujú mechanickú pevnosť a dodatočnú kapacitu zadržiavania nečistôt.

Uhlíkové filtračné vložky ECB a SCB

Séria ECB využíva najnovšie techniky výroby uhlíka, čo z nej robí ekonomickú voľbu pre širokú škálu priemyselných aplikácií v oblasti vody. ECB sa ideálne hodí pre procesy, kde životnosť uhlíka nie je nikdy úplne využitá. Náplne série ECB sa vyrábajú z kyslého praného priemyselného bitúmenového granulovaného aktívneho uhlia (GAC) extrudovaného do formátu uhlíkových blokov.

Séria SCB sa vyrába s použitím jemného, kyselinou praného, bitúmenového práškového aktívneho uhlia (PAC), čo výrazne zvyšuje povrch a životnosť kazety. Na lepenie PAC sa používajú potravinárske prísady, čo umožňuje, aby bol rad SCB vhodný pre aplikácie s pitnou vodou. Extrudovaný z vysoko kvalitných uhlíkových jemných častíc má SCB oveľa vyššiu adsorpčnú kapacitu, predlžuje životnosť a zlepšuje kapacitu redukcie chlóru v porovnaní so sériou ECB. Výsledkom je vysoko účinná uhlíková kartuša so schopnosťou filtrácie sedimentov.

Filtračné vložky s uhlíkovým médiom

Séria Carbon Wrap (CW) obsahuje práškové aktívne uhlie (PAC) impregnované do média z celulózových vlákien, ktoré odstraňuje usadeniny a iné jemné častice v celej svojej hĺbke. Séria CW kombinuje výhody zásobníka s vysokou hĺbkou znečistenia so schopnosťou PAC zápachu, zmeny farby a redukcie chlóru.

Uhlíkom impregnovaná fólia je obalená okolo polypropylénového podporného jadra, ktoré je podopreté vonkajšou vrstvou polyetylénovej sieťoviny.

Nerezové filtračné vložky

Nerezové filtračné vložky sú opakovane použiteľné povrchové filtre vyrobené s použitím filtračného média z drôteného pletiva z nehrdzavejúcej ocele. Sú navrhnuté tak, aby odolali náročným pracovným podmienkam, ako aj silným čistiacim postupom, ako je spätné preplachovanie alebo chemické ošetrenie. Možno ich čistiť aj v ultrazvukovom kúpeli, vysokotlakovou vodou alebo jednoduchým kefovaním povrchu drôteného pletiva.

Nerezová oceľ má širokú chemickú kompatibilitu a použitie pri vysokej teplote je možné dosiahnuť v súvislosti s materiálom spájajúcim koncovku. Vďaka nízkej tlakovej strate sú vhodné aj na použitie s kvapalinami s vysokou viskozitou.

Náš sortiment má dve možnosti konštrukcie, buď bez plisovania alebo plisovania, ktoré poskytujú zvýšenú povrchovú plochu a životnosť filtra.

Požiadať o cenovú ponuku